על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי יחלק א ' – בדיקת הFERROPRINT

פוסט ראשון ואני קופץ לתוך למימיה של אחת מתיאוריות הקונספירציה המפורסמות בישראל – התיאוריה שלפיה יגאל עמיר אינו הרוצח של יצחק רבין.

אחת ה"ראיות" החזקות לכאורה שבידי מקדמי התיאוריה (כמו למשל אריה זריצקי כפי שמופיע בוידאו הזה 1:15) הזאת  היא תוצאות של בדיקות שנעשו ע"י משטרת ישראל ליגאל עמיר שלכאורה מראות שעל ידיו של עמיר לא נמצאו סימני ירי.משום כך טוענים אותם אנשים שעמיר ירה כדורי סרק ולכן אינו הרוצח של רבין. אולם האם זה נכון?

הבדיקה הראשונה שמובאת כהוכחה היא בדיקת FERROPRINT שבוצעה ע"י פקד אריה משה. בדו"ח הבדיקה נרשם כי "בבדיקת FEROPRINT שערכתי לידי החשוד לא ראיתי תגובה בעלת משמעות".

תוצאות בדיקה שבוצעה ליגאל עמיר בתחנת המשטרה

אולם מה המשמעות של תוצאות אלו?  ומה זאת בכלל בדיקת FERROPRINT?

קודם כל אני מניח שחלק מהקוראים שמו לב לכך שאני כותב פירופרינט עם שני R ואילו בדו"ח מופיע R אחד. הסיבה לכך היא שזהו האיות הנכון והשוטר שכתב את הדו"ח טעה. מי שיחפש באינטרנט פירופרינט עם R אחד יגיע רק לאתרים העוסקים ברצח רבין ואילו חיפוש בשני R-ים יניב מידע על הבדיקה.

אז מה זאת הבדיקה הזאת? ובכן פירופרינט הינה הבדיקה הבודקת מגע עם ברזל (בלטינית Ferrous) , כאשר אנשים נוגעים בכלי עשוי ברזל או תרכובת של ברזל (כמו כלי נשק) חלקיקי ברזל עוברים אל כף ידם והבדיקה מסוגלת לזהות זאת ואף לפעמים לייצר מעין תמונה של החפץ שבו הם נגעו.

מידע על הבדיקה נמצא כאן ובאופן יותר מדעי  כאן  (ופה את המאמר המלא)

אוקיי אז מה המשמעות של זה?

דבר ראשון שבדיקת הפירופרינט כלל איננה בודקת שרידי ירי! כלומר כל אותם אלו אשר במשך 16 השנים האחרונות השתמשו בתוצאות בדיקה כדי להראות שעל ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי כלל אינם יודעים מה זו בכלל הבדיקה או שהם יודעים אולם  משקרים. אינני יודע איזו אפשרות נכונה. הדבר מדגים תופעה שחוזרת על עצמה והיא שבמקרים רבים של בחינה ביקורתית של תיאוריות קונספירציה מתגלה רמה עלובה של מחקר או שקרים מקרב אלה שאמורים החוקרים ה"מומחים".

ועדיין מה המשמעות של אי הופעת הסימנים? כלום למעשה בניסוי שנעשה לשיטה הזאת (ניתן לקרוא אותו כאן) התגלה שאצל כ30 אחוזים מהנבחנים שנגעו בנשק לא הופיעו סימנים ניתנים על ידיהם. כלומר יש סיכוי בהחלט גדול יחסית שאצל אדם שאחז בנשק לא יתפתחו סימנים בעלי משמעות, לכן אי הופעה של סימנים אינה הוכחה לכך שאדם לא אחז בנשק.

יש הוכחות רבות לכך שיגאל עמיר אכן אחז בנשק, הוא צולם ונראה ע"י עדים רבים ואף הודה בכך ושחזר זאת. למעשה גם תומכי הקונספירציה מקבלים זאת והטענה העיקרית שלהם היא שבאקדחו היו כדורי סרק.

מכל אלה אנו למדים שתוצאות בדיקת הפירופרינט הינן חסרות משמעות ולא מהוות שום הוכחה לכך שהוא לא רצח את רבין, אולם הם כן מדגימות את בורותם של אותם חוקרים הטוענים לקונספירציה.

בחלק הבא אני אבחן את שאר הטענותהעוסקות באי מציאת שרידי ירי על ידיו של עמיר.

53 מחשבות על “על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי יחלק א ' – בדיקת הFERROPRINT

 1. פינגבק: על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי חלק ב’ | א.א. קונספירציות

 2. האם יש התאמה בין הכדורים שנורו לאקדח? האם תוכל להביא מסמכים שמראים זאת? ובקשר לשעה שרבין נורה 9/30 ועד שהוא הובא לאיכילוב לפי הקונספירציה זה היה ב9/52-האם תוכל להסביר זאת? כמו את הבלבול איך הוא הגיע במכונית או באמבולנס. תודה אתה עושה פה מלאכת קודש..

   • נסיון יפה לטשטש את העובדות
    אב לכל אחד שמבין ערכה אחת בודקת את שתי ידי החשוד
    מדוע לא צויין בשום ערכה היד הנבדקת?
    מדוע לא ניתנה ערכה לכל אצבע או שערה?
    בבדיקות שכאלה באם יש יוצא דופן הדבר חייב להיות מצויין שאם לא הדגימות נלקחות מהחשוד כולו .. כך היה תמיד.
    דבר נוסף הוא שאם אתה צודק הרי שידו היורה של יגאל עמיר היתה ימין. הרי לפי הסרטון אורכה גדול יותר מגובהו . כלומר ידו הנמדדת מנקודת הרשף חסר אורכו של הקנה ועד כתפו אורכה גדול מנקודת חיבורה לכתף ועד לריצפה.
    נסיון טשטוש יפה אך היות שנפלת בנסיונך להסביר הרי אתה רק מחזק את העובדה שיגאל עמיר כלל לא ירה ברבין.
    שלא לדבר על חוסר הרתע בגופו של רבין בהיפגעו משתי כדורי הולופוינט

  • גלעד, רגע לפני שאתה ממהר להתייחס אל בלוג זה כבלוג אמין, כך בחשבון שהפרשנות של המסמכים של שרידי הירי באתר זה היא לאו דווקא מקצועית.

   להלן לינק שנותן פרשנות מקצועית לשלושת המסמכים לגבי שרידי ירי:

   http://www.2all.co.il/Web/Sites/ngfn/PAGE5.asp

   א. א. בוודאי יביא את הטענה ההזויה שהלינק ששמתי לא הגיוני. אני מזמין מראש את הקוראים להיכנס אליו, לקרוא אותו בעיון ולחשוב על סמך היגיון בריא מה באמת קרה…

 3. אם היית קורא לעומק היית מבין שפקד אריה משה גם אסף דגימות מידי (מלשון רבים של יד) ושיער ראשו
  לאחר מכן הוא צבע את ידיו בחומר ה FERRROPRINT רשמתי 3 R כדי שתראה שזה לא משנה כמות ה R לבדיקה עצמה.
  1 . נלקחו דגימות שאריות ירי מכל ושוב כל חלקי הגוף הרלוונטיים ידיים ושיער
  2 נעשתה צביעה ב FERRROPRINT
  לכן יקירי אתה הפגנת בורות מדהימה
  יתרה מזוהבורות המדהימה שלך הופנתה לחלק הפחות קריטי מהעובדות שמראות בבירור שיגאל עמיר לא הרג ואף לא ירה ברבין כלל

  • על איזה בורות אתה מדבר? אני יודע שפקד אריה אסף דגימות ירי מיגאל עמיר, התייחסתי להן בחלק ב' של התחקיר.
   החלק הזה עסק רק בבדיקת הפירופרינט שנעשתה והציג שתי תוצאות מרכזיות:
   1. בדיקת פירופרינט אינה בודקת שרידי ירי אלא מגע עם מתכות, לכן אי אפשר להשתמש כדי להוכיכ אם אדם מסויים ירה או לא ירה.
   2. חלק גדול מהאנשים שבדיקה מבוצעת עליהם לא יגיבו אפילו שזה עתה הם נגעו במתכת, כלומר גם אם אדם מסויים לא פיתח סימנים אין זה אומר שהוא לא אחז בנשק.
   משתי תוצאות אלה המסקנה היא שתוצאות הבדיקה אינן סותרות את זה שיגאל עמיר ירה ברבין.
   עכשיו האם משהו לא נכון בשתי התוצאות הללו?

   • שלום רב לכולם,

    שימו לב– א. א. קונספירציות מתחמק מהנקודה העיקרית!

    למעשה, כבר ידוע היטב שאיגל עמיר ירה כדורי סרק.

    יש אי התאמה בטווח הירי, אי התאמה בין הכדורים במחסנית של איגל ובגופו של רבין, מסמך שמעיד שעל ידיו של איגל עמיר לא נמצאו שרידי ירי ואז מסמך מפוקפק ביותר שטוען שנמצאו המון שרידי ירי על ידיו של איגל עמיר.

    יש טענה באתר הזה שהמסמכים מראים שאיגל עמיר היה עם שרידי ירי רבים על ידיו, אך כפי שהלינק הבא מראה במקצועיות רבה, פרשנות זו היא מפוקפקת מאוד…

    http://www.2all.co.il/Web/Sites/ngfn/PAGE5.asp

    בנוסף לכל…

    איש ביטחון צועק סרק, סרק, סרק. בזמן שאיגל יורה…
    אנשי ביטחון מזהים את היריות כקפצונים.
    אין טיפה אחת של דם בזירת הרצח.
    אומרים ללאה רבין וליועץ תיקשורת שהכל היה רק תרגיל אחרי היריות. (ניתן לראות את העדויות ביוטיוב)
    איגל עמיר בכלל היה עצור שרבין נרצח לפי הממצאים הרפואיים של בית חולים אייכלוב. (איגל נעצר ב–21:30, רבין נרצח סביבות 21:45)

    בקיצור, ברור מה באמת קרה…

 4. זו תגובה להודעה השנייה של גי שור שנמצאת למעלה פשוט כי אני לא יכול לה שמה.
  קודם כל אני מניח שאתה מתייחס למה שכתבתי בחלק ב'. אתה מתעסק בדבר שולי, הדגשתי שם שההשערה שאחת מההערכות נלקחה מצד ימין והשנייה משמאל היא רק ספקולציה שלי ללא הוכחה. העיקר הוא שבדיקות המשטרה מראות שעל ידי יגאל עמיר נמצאו שרידי ירי.
  יגאל עמיר ירה ביד ימין כפי שעולה שמעדויות ראייה והודאתו. זה שיש אולי בעיות בסרטון נובע כנראה מכך שמדובר בסרטון יוטיוב שכנראה הומר מקובץ קודם שבתורו הומר מקלטת וידאו של הקלטת השידור של העתק של הקלטת המקורית שעבר דיגיטליזציה. בקיצור יש כ"כ הרבה תחנות בדרך שהמידע שבסרטון יכול להשתבש ואנומליות יוכלו להיווצר.
  לגבי הרתע, קודם כל היריה השנייה והשלישית ברבים כלל לא מצולמות כי הצלם הסיט את המצלמה כך שרק הראשונה מצולמת.
  עכשיו השאלה מה הרתע שהגוף של רבין צפוי לחוות עקב פגיעת הקליע ולאיזה כיוון? לא ראיתי אף חישובים בנושא. לזה צוריך להוסיף את ההשפעה של תזוזת המצלמה והתנועה של רבין ואת איכות המצלמה ותנאי התאורה כדי להעריך אם המצלמה בכלל תוכל לקלוט את הרתע. ולכל זה יש להוסיף את הפגיעה באיכות הסרטון שהזכרתי מקודם.

  • אכן חישובים לא צריכים להעשות כאן אלא למטרת נסיון לטשטוש הנראה
   למרות ההמרות הרבות הטיעון שלך לא מחזיקמיים היות ושאר הסובבים את יגאל עמיר כלל לא נפגעו באותן המרות.
   ואולי אתה טוען שרק את יגאל עמיר המירו שוב ושוב?
   1. אין שום רתע בגופו של רבין לאחר שלכאורה נפגע פעמיים בגבו מכדור 9ממ הולופוינט שהעביר את כל התנע שלו לתוך גופו של רבין למרחק של כמה סנטימטרים.(תנע השווה למכת פטיש 10 קילו במהירות הנפה של אדם ממוצע)
   2. ידו הימנית של יגאל עמיר מקצה הרשף פחות 10 ס"מ של קנה האקדח ועד כתפו אורכה כאורך גופו של יגאל עמיר עדות לפיברוק חלקים מהסרטון
   3.אם הערכה הראשונה לא מצאה דבר משונה הדבר עד מאד שתמצא לפתע ערכה זהה שמצאה ממצאים הפוכים וזאת ימים לאחר הראשונה

   • בסרטון ובסרטון הנוסף נראים שתי הבזקים ונשמעים שתי קולות ירי
    אולי אלו ארטיפקטים של ההקלטה והעיבוד?
    רואים בברור את הבזקי האקדח והסרט ממשיך כ 7 שניות מעבר ליריה השניה עד שהמצלמה מוסטת..כך שכל כח שהיה אמור להיות מועבר לגופו של רבין היה נראה בברור (1:39 לתוך הסרטון)

   • חישובים נועדו כדי לטשטש? להיפך חישובים נועדו דווקא כדי להבהיר דברים.
    משקל הקליע שפגע ברבין הוא 5.5 גרם, מהירות אופיינית של של קליע כזה מאקדח ברטה 84F היא כ290 מטר שנייה, נותנים תנע של בערך 1.6 ניוטון*שנייה. זה שווה ערך לפטיש 10 קילו שנע במהירות של 0.16 מטר לשנייה או 576 מטר בשעה, אינטואיטיבית זה נראה לי הרבה פחות ממהירות הנפה של אדם ממוצע.
    גובהו של רבין היה 1.72 מטר, נניח שהמשקל שלו היה 65 ק"ג שזה סביר לאדם בגובה זה. אז המהירות שהגוף שלו יקבל כתוצאה מפגיעת הקליע היא בערך 2.5 ס"מ לשנייה. בסרטון רבין נראה עד כרבע שנייה לאחר הירי, כלומר אני אצפה לתזוזה של 6-7 מ"מ.
    כל זה היה נכון אם בהנחה שהגוף של רבין הוא גוף קשיח, אבל במציאות אפקטים של אלסטיות וקריעת איברים יספגו חלק מהתנע ויקטינו את הרתע. בנוסף צריך לקחת בחשבון את כיוון התזוזה שבגלל שהקליע סטה הצידה בפגיעה אז גם התזוזה של רבין לא תהיה ישר קדימה מבחינתו. וצריך גם להתחשב בזה שרבין כבר היה בתנועה ובכך שהמצלמה גם היא לא הייתה יציבה שאלו תנועות שיכולות ל"עלות" על התזוזה מהרתע. ותוסיף לזה את ההשפעה של המרחק מהמצלמה ואת האיכות הבעייתית של הסרט.
    לכן אני לא רואה שום בעיה מיוחדת בזה שלא רואים רתע.

   • לא ולא ידידי הכדור שנורה נע כמה סנטימטרים והעביר את כל כוחו למרחק זה .פעמיים לגרסת התביעה.אם כך הכח היה חייב לגרום לתנועה ברקמות הרכות. רבין נראה עד 7 שניות ולא שבריר שניה לאחר הירי
    רפלקס פיצוי השרירים אינו עובר דרך המוח ולכן מהיר מאד הוא .אם היה כח הפועל על רבין היה אמורים לקרות שתי דברים. האחד רטט משמעותי ביותר בגופו דבר שלחלוטין לא נראה גם אם הצילום פחותברור ושנית פיצוי רפלקטיבי של שרירי השלדלכוח המופעל מאחור לפנים
    גירסתך היתה מחזיקה מים באופן קלוש ביותר אולי אם הקליעים היו ממשיכים דרכם מחוץ לגופו
    צפה נא ביוטיוב בסרטוני ניסויי ירישל הולופוינט בחיות ובג'ל ותבין הרבה יותר טוב
    בגבו של רבין לא פגע דבר וחצי דבר מיגאל עמיר

   • גם בחישוב אתה טועה כי כדי להשוות בין הכדור לפטיש אנחנו משתמשים באנרגיה קינטית .
    ולכן כדור השוקל 0.00055 קילו גרם ונע במהירות התחלתית של 280 מטר לשניה יהיה שווה לפטיש 10קילו הנע במהירות 6.55 מטר לשניה
    האנרגיה הזו נכנסה לתוך גופו של רבין ונבלמה בו במרחק של עד 30ס"מ ובפרק זמן של אלפיות שניה
    אתה רוצה לנסות על עצמך פטיש 10 קילו הנא במהירות 6.55 מטר לשניה ונבלם בך?
    אני חושב שהיית מראה תנועה רצינית
    אה כן ודבר זה קורה פעמיים לא פחות

   • אגב אתה שוב טועה ומטעה בסוג הבדיקה ומה נמצא בה
    אין התיחסות בדו"ח שהוציא פקד לוין לבדיקת ה FERROPRINT
    הממצאים השליליים היו לגבי אסיפת דגימת הירי מידי החשוד ומשערותיו לגבי חלקיקי ירי
    בדיקה שונה
    1.נלקחו דגימות מהידיים על ידי ערכה לגילוי חלקיקי ירי
    2 ferroprint
    כלומר כל התיחסותך לבדיקת ה FERROPRINT היתה בזבוז זמן
    בבדיקת הערכה לשרידי ירי נמצא גרגר אחד בשערות ראשו של יגאל עמיר לא נמצאו כל שרידים בכפות ידיו
    כלומר הערכה כן מסוגלת היתה לגלות שרידים

   • מקריאת תגובתך לערכות הבדיקה מסתבר ש
    1. או שלא קראת נכון או שניסית לשקר בקטנה בטענה שאף נמצא חלקיק אחד על ידי החשוד ("בערכה זו אכן נמצא רק חלקיק אחד בשערו ואף חלקיק על ידיו. ") למה עשית זאת?
    לוין אומר בברור פעמיים שלא נמצאו שרידי ירי על ידי יגאל עמיר בדגימה מהשקית מדגמים שהייתה קשורה
    2 .בעוד הדגימה הראשונה נעשית ונארזת בשקית מדגמים עם קשר הדגימה השניה מובאת בשקית פלסטיק
    השוני הוא מדהים בין לא לגלות כלום לבין המצאות חלקיקים רבים.

    הערכה הראתה שהיא מסוגלת לגלות גרגר בודד ועוד ממקום קשה יותר להסרה כך שרגישותה לא מוטלת בספק
    גודל כפות הידיים של יגאל עמיר סטנדרטי לעניות דעתי כך שאיסוף שתי דגימות שהראשונה בה לא נמצאו שרידים מובאת כהלכה ארוזה בשקית מדגמים וקשורה. ובשניה המובאת בצורה פרטיזנית בשקית פלסטיק
    מוזר? עוד מקום להסביר ולתרץ?

 5. גי שור, הסרטון שהעלת הוא לא הסרטון המקורי, אלא אחד שעבר עריכה. ההבזק השני לא קיים במקור. גם האודיו פה יצא מסנכרון והסרטון כולו איטי יותר מהמקור.
  זה הסרטון המקורי כפי ששודר בערוץ 2 ב1995:

  • יפה. האדם החושב היה שואל עצמו מדוע מטריחה עצמה התקשורת לערוך סרט ואף להוסיף בו פריטים מפלילים לדבריך (כמו רשף נוסף והילוך איטי) ? מדוע אם אתה שמת לב להוספות לא מקוריות אין התקשורת מודיעה על כך לציבור הצופים?
   נניח לכך רגע. גם בסרטון מ 95 רואים אותם דברים
   יתרה מכך הסרטון הראשון היה בידי שב"כ ובמעבדותיו עד חודש ימים
   בנוסף לשאר הטענות אתה מוסיף מיוזמתך עוד אינפורמציה המעלה תהיות והם מדוע נערך הסרט שוב ומדוע הוספו בו פרטים שמטרתם לחזק את ההפללה?

   • אז עכשיו גם התקשורת מעורבת?
    זה באמת חדש לך שבתקשורת מעדיפים סנסטיזציה, דרמטיזציה ורייטינג כל פני דיוק עובדתי?
    שמע אני לא יכול להיכנס לראש של אותם אנשים ודעת למה החליטו לשנות את מה שהחליטו, אבל לא רואה פה משהו שמפליל את יגאל עמיר שלא היה קודם.

   • התקשורת בהחלט שחקן מרכזי ובמיוחד באותה תקופה
    החל מנתינת זמן במה לבימויים נוספים כארגון אי"ל ארגון השב"כ שמטרתו היתה ליצור חוותדעת שלילית לתושבי יש"ע והימין בארץ. ארגון ששאב את "חוקיות" פעולתו מדורית בייניש דאז פרקליטת המדינה
    אל לזלזל בהשפעת התקשורת על לחץ חברתי ובטח לא ב95 שעה שרק אנשי הערוץ הראשון ויצאיהם שהקימו זה אך את הערוץ השני שלטו ללא עוררין בכיפה
    התקשורת דאז מעולם לא שאלה שאלות
    אין לך על כן מה לתמוה

 6. גם בסרטון ה"מקורי " משנת 95 ,אתה יכול לעשות סלואו מושן ולראות שאין העברת תנע לגופו של רבין ולו מינימאלי
  אתה יכול לראות שרק יגאל עמיר נותר לא ברור כשכל הסובב אותו הרבה יותר ברור
  ואורך ידו הימנית של יגאל עמיר חסרת פרופורציה לחלוטין

  • לדעתי האיכות של הסרט נמוכה מכדי לקבוע משהו בוודאות לגבי פרופורציות. בכל מקרה מה אתה מנסה לטעון פה? שיגאל עמיר לא ירה בכלל, אפילו לא סרק? שהוא סתם היה שם במקרה בלי אקדח והתנפלו עליו סתם?

   • אני טוען שיגאל עמיר לא ירה ברבין שום כדור
    שום דבר שיצא מאקדחו של יגאל עמיר לא פגע ברבין
    מותו של רבין נגרם כתוצאה מפגיעה בודדת בחזה מלפנים
    רישום בית החולים הראשון מאשר זאת.
    מכאן מתחילה מסכת טעויות בנסיון להתאים את גורם המוות לתרחיש שנבנה מראש
    רבין לא נורה כלל בגן העיר הוא נורה בחזהו בתוך הרכב

 7. אני מרכז את התגובה שלי לכל מה שגי שור כתב
  1. רבין לא נראה בסרטון 7 שניות לאחר הירי וצפייה בסרטון מבהירה לכל אחד. אתה עושה מעצמך צחוק שאתה טוען דבר כזה
  2. יש הבדל בין גוש ג'לי לבין גוף של בן אדם, בעיקר במשקל. הציפייה שהגוף של רבין ירעד כמו חתיכת הג'לי ביוטיוב היא לא מציאותית. יכול להיות שהיה רעד מקומי באיזור השכמה הימנית, אבל החלק הזה מוסתר מאיתנו.
  3. מבחינת פיצוי שרירים לאחר הירי יש הטייה של כתף שמאל לאחור וסיבוב של הראש שמאלה ואחורה. אבל אל תגיד לי, בעיניך זה רק רבין הלא פגוע שמביט לאחור נכון?
  4. זה חתיכת חוצפה להאשים אותי בטעות בחישובים. מי שדיבר על תנע של פטיש 10 קילו זה אתה. אז כשהראתי לך שמדובר בתנע במהירות נמוכה עברת לאנרגיה קינטית כדי לקבל מהירות יותר גדולה. ויותר מזה לך יש טעות חישוב, המהירות יוצאת 4.64 מטר לשנייה, שכחת לחלק ב2 בנוסחא לאנרגיה קינטית.
  5. איפה טענתי שנדב לוין בדק פירופרינט? אריה משה בדק פירופרינט ולבדיקה הזו התייחסתי. לבדיקות של נדב לוין התייחסתי בחלק ב ולא עסקתי שם בפירופרינט.
  6. לא מפליא אותי שאתה מערב גם את התקשורת, כל תיאוריית קונספירציה ראוייה לשמה מערבת אותה.
  7. רישום בית החולים הראשון מראה שרבין הגיע לבית החולים עם שתי פגיעות בגבו. כבתי על זה פה:
  https://aaconspiracies.wordpress.com/2012/05/26/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%9E%D7%A1%D7%9E%D7%9B%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A2-%D7%9C%D7%91%D7%99/
  8. אני מכיר את תיאוריית הירי במכונית, אבל היא בדרך כוללת את יגאל כחלק מתרגיל שבו הוא ירה כדורי סרק שגרמו לרבין שבץ או משהו בסגנון. השאלה שלי האם אתה טוען שאפילו זה לא התרחש?

  • ג'ל יקירי מראה לך את התגובה המופקת מגוף בעל אופי דומה ואצל רבין לא רואים זאת כלל
   נסיון יפה אך שוב אתה מגלה בורות בנושא פיצוי השרירים אין לך מושג ירוק בתגובת שרירים רפלקטיבית לכח המופעל על הגוף . מה שאתה מתאר אצל רבין הוא תנועה יזומה בפניה לאחור (לא הטיה)שנעשתה על ידי גוף בריא לחלוטין בזמן ארוך לאחר הירי. מומלץ לך לקרא מעט ספרות רפואית לגבי מהו רפלקס לעומת תנועה רצונית
   האנרגיה הקינטית מראה בברור איך ממירים מהירות ומשקל למהירות ומשקל שונים ולכן כדור בן 5.5 גרם הנע במהירות 280 מטר לשניה יתן אפקט פטיש 10 קילו המונף במהירות 6 וקצת מטר לשניה. תציב את הנוסחא חצי המסה כפול המהירות בריבוע ותראה שאתה רוצה למצא את המהירות של הפטיש אתה צריך לכפול את הצד של האנרגיה בשתיים.חשבון מכולת פשוט ידידי
   התנע (אה נכון אמרתי תנע בהתחלה סלחה) אינו רלוונטי לענינינו אלא אנרגיה קינטית המועברת לגוף למרחק קטן ובזמן קצר
   דוקטור גוטמן גם ניסה לכסות את הדו"ח הראשון בעזרת דו"ח נוסף שנכתב לאחר מכן. לאחר שאנשי שב"כ הגיעו למקום ואז כבר מצאו עוד שני כדורים
   ההסברים של ד"ר גוטמן ממש קלושים ולעג לרש שאדם משכיל לכאורה יתיחס אליהם .ולמה?
   דו"ח רפואי נכתב ומתאר בדיוק את שנעשה כדי שלא יהיה נתון לויכוח.והסברים יותר נכון תירוצים
   יציאה לכיוון חוליות הגב שנמצאות באספקט האחורי של הגוף מחייב כניסה מכיוון החזה. נעשה פקינג של בית החזה. ושוב בשפה אנטומית של רופא מנוסה בית החזה מתייחס לפנים עד לצידי הגוף ולא לצידו האחורי הנקרא גב. בברור נרשם פצע יריה בלשון יחיד ולא פצעי יריה ,שהרי אם דוקטור גוטמן היה רואה פצע יריה בגב הוא היה רואה גם את השני
   לא יקירי הדו"ח הראשון לפני התערבותם של אנשי השב"כ הוא הדו"ח הטהור.לא לחינם ניסה אחר כך הפתולוג ד"ר היס לנסות לכסות את עניין החוליה המרוסקת במקום בו כלל לא היתה פגיעה .לפי דוח הפתולוגיה שלו
   בסיכום נסיון יפה אך די רדוד..
   מה היה לנו שם? רבין שלא מראה סימני פגיעה ,סרטון ערוך – פעמיים אפילו לפי דבריך ולפי דבריך מוספים לו פרטים נוספים שמטרתם היחידה להשפיע סופית על דעת הקהל.. דו,ח רפואי ברור למדי שד"ר גוטמן נדרש אחר כך בכלל להסבירו.ולנסות ליצר הסבר מביך ולא מתקבל על הדעת.. דוח המדברעל יציאה לכיון החוליות ולא לכיוון החזה . פצע בודד ולא פצעים. ועוד כמה פרטים שוליים כמו לפספס כדור נוסף.. או לקבע מוות שצריך היה מאוחר מכן לקבעו בשנית
   ושוב אתה מתרשל ותמשיך להתרשל ככל שנעמיק מפני שתזדקק להסברים קלושים יותר ויותר ואתה מוזמן לנסות,.

   • נכון, 6.55 הטעות שלי, קורה שעושים חישובים מאוחר בלילה.
    חבל על כל האקרובטיקה שאתה מבצע, ד"ר גוטמן ראה שני חורי כניסה בגב ותיעד אותם. מה שעושים נתן גפן וחבריו שהן לוקחים דף אחד שמתאר חלק מהפציעות של רבין ומציגים אותו מדובר בדו"ח שלם בפני עצמו זו רמאות לשמה. לטענה כאילו מדובר בשני דו"חןת שונים לא הוצגו ראיות והיא עומדת בניגוד מוחלט דבריו של הרופא שכתב אותם.
    יש לך ראיות של ממש לך שמדובר בשני דו"חות שונים שנכתבו הנפרד אז תציג אותן.
    אגב אתה מודה לעובדה שהסרט הערוך עם התוספות הוא מ2007, הרבה אחרי שנדרש להשפיע על דעת הקהל?

   • כאן אסכים איתך שנתן גפן לא הציג את כל הדו"ח ודבר זה אינו תקין.אך הוא טוען שיש שכתוב וטיעון זה מאד מתקבל על הדעת עקב האנטומיה הבלתי אפשרית של תנועת הכדור וכיווני הירי וכן הדיווח של דוקטור גוטמן על ממצאיו קרי כיוון פצע היציאה שהוא במרכיב אחורי לחזה ולריאה ולכן יש חור כניסה מלפנים. צילום רנטגן A-P מראה בברור כדור במרכז עמוד השדרה ובגובה T4 T5 וכן פרוצדורת הטיפול הרפואי וכן קביעת מוות ולאחר מכן עוד נסיון החייאה וקביעת מוות נוספת.

   • תמיד רווחה בחלקים נרחבים של הציבור כולל אצל ביתו של רבין ספקות .עובדה שעד היום צריך לנסות להשפיע על דעת קהל. מאז ומתמיד יש נסיונות לדרוש מבג"צ לשחרר מידע כולל בשנת 2010 וב 2005 עם הסתלקותה של דורית בייניש שמנעה כל נסיון שכזה כשמינתה עצמה לראשות כל עתירה שכזו הסיבות להשפיע על דעת הקהל רק גוברים. וכך קרה גם ב 2007 וגם ב"תיק לא סגור" של ערוץ 2 או 10 לא זוכר. לכן הטיעון של השנתון אינו רלוונטי
    מה שרלוונטי הוא מדוע ערוץ ראשי מנסה להוסיף פרטים שלטענתך לא היו קיימים בסרטון המקורי

  • בדף הראשון כתוב בברור חור כניסה מימין עצם החזה ושוב חור כניסה מימין עצם החזה ושוב שלא תאמר שפיספסת חור כניסה מימין עצם החזה. עצם החזה הינה הסטרנום יקירי. אז איזה כדור משניהם ריסק את הטחול המוזר שלא דימם? זה שנורה ממותן שמאל וטייל ימינה ולמעלה ונמצא מלפנים אחר כך? או זה שנכנס מכיוון ימין ריסק את החוליה הגבית וטייל שמאלה ומטה ואחר כך נע קדימה?

   • בדף הראשון כתוב חור כניסה מימין- עצם השכמה. וזה מייד מתחת לחור כניסה במותן שמאל. אין שום תיאור של חור כניסה בחזה כי לא היה כזה. והכדור במותן הוא זה שניקב את הטחול.

   • אוקיי אני רואה שצריך לתת לך להוביל את עצמך
    עצם השכמה או הסקפולה מסתיימת ב חוליה ה7 אם חור הכניסה נמצא מתחת לחוליה ה 7 ומימין איזה מסלול עבר הכדור המוזר?
    החל את דרכו מצידו הימני של הגוף לרוחב הגב מימין ריסק את החוליה ה 4 ,5 לפי דיווחו של ד"ר גוטמן ואחר כך שינה כיוון וחזר קדימה וימינה לאונה העליונה באיזור החוליה הראשונה שניה.
    אתה מבין מדוע דבר זה אינו יתכן???

   • וכן כדי לנקב טחול הנמצא מעל למותן קרוב לקו האמצע הירי היה חייב להעשות שוב מלמטה כלפי מעלה ומשמאל לימין הפעם
    וגם לזה אין שום הוכחה
    נהפוך הוא בסרטון לא נראה ירי הנעשה בכיוון שכזה

  • עוד דבר יפה מאד אפילו בסרטון המקורי
   אורך ידו הימנית של יגאל עמיר גדולה יותר מאצל כל בן אנוש אחר ואם מודדים מקצה הרשף (ולחסר 9 ס"מ אורך קנה האקדח ולא לשכח אגרוף קפוץ )לכתף אורכה כמלא אורך גוף אדם.
   יגאל עמיר יורה בברור מלמטה למעלה – העבירו קו לאורך ונוצרת זוית קטנה מלמטה מעלה
   עכשיו. לפי גליון חדר המיון המדובר הפציעה הבודדת לחזה גרמה לפגיעה אחת באונה העליונה 2.5 -3 ס"מ שימצא באיזור החוליה והצלע הראשונה .לעומת זאת חוליות 4 ,5 נמצאות עוד כ 5 ס"מ מטה
   הריאה היא נמצאת קדימה מהחוליות ולכן הסברו של האיש המכובד כאן אינה מחזיקה מים
   קחו ליידים ספר אנטומיה של נטר או גייטון והביטו במו עינכם
   אם הכדור נורה מאחור וגרם לפציעות המתוארות היורה היה חייב לעמוד כמעט מעל ראשו של רבין ולירות כמעט דוח מטה ומימין לשמאל
   אם באמת היה נורה כדור שכזה מאחור אזי היה נכתב שפצע היציאה הינו לכיוון החזה היות ובסידור האיברים בגוף החוליות והצלעות סוגרות בתוכן את הריאה ומכיוון הגב אנו נראה חוליה קודם וריאה אחר כך ובדוח יכתב פצע יציאה לכיוון החזה
   וכן דבר נוסף
   מהירות לחיצת ההדק היא חלקיקי השניה

   מהיכן הגיע כדור למתנו של רבין

   • אה כן. או לירות את הכדור שמתאר את הפציעה בחוליות ובריאה מכיוון מטה שהאקדח צריך להיות כמעט מקביל לעמוד השדרה או נניח זוית די חדה. אבל אז היה הרופא הטוב שוב כותב פצע יציאה לכיוון החזה כי בירי מאחור הכדור יפגוש תחילה את החוליות .
    הרי כדי לקבוע כיוון חייב היה ד"ר גוטמן לדחוף אצבע לחור הפציעה ולא יתכן שהוא ימשש קודם ריאה

 8. רוצה לאמר אם אתה מחפש את האמת ולא מנסה לכסות במוחך את האמת השאלות הנשאלות על ידך חייבות להיות נוקבות ולקבל הסבר הגיוני
  הנה שוב ושוב אני מראה לך איך הנסיונות לתאר מקרים קיצוניים אפשריים גם הם לא עומדים במבחן
  כולל הסרטון כולל עריכתו לפי מילותיך כולל רפלקסי שרירים כולל כיוון ירי ומהלך הקליע כולל העברת האנרגיה לגוף כולל דו"ח דוקטור גוטמן ונסיונו להסביר מדוע לא התכוון בדיוק למה שכתב
  כולל נגיע יותר מאוחר כנראה לד"ר היס ונסיונו להטביע חותם על אופי הפציעות וגורם המוות שמסבך עוד יותר את בוני הביום של הרצח בכיכר

 9. אז העלית כמה השערות לגבי מה יכול היה לקרות
  ואולי שווה להעלות עוד השערה?
  שבערכה השניה זו שלא נאספה בשקית דגימות תקנית וגם נקשרה (אתה יודע למה קושרים שקית במז"פ ?)
  הוכנסו שרידי ירי אחרים לגמרי???.

   • אכן אין הוכחה שיד אחת נאספה על ידי ערכה אחת והשניה על ידי אחרת? לזה לבטח אין הוכחה ואיזכור. הערכה שנערכה כראוי לא נמצא בה כלום. זו שנארזה בשקית פלסטית סתמית דווקא בה התגלו ממצאים הפוכים לגמרי?
    לא היה צריך לעשות ביאור חמץ או לכסות שטח נרחב. לפיכך אני מאמיןם שההשערות שהעלי לגבי פשר התוצאות ההפוכות לא מחזיקות מיים.

   • אז בוא ניקח את הדפים ה"אורגינאליים" של חדר המיון
    מה יש לנו שם?
    אם הכל אמת אזי רבין הגיע באמבולנס ומונשם ולא במכונית השרד שלו
    אם יש שתי חורים אחד במותן ואחד בשכמה מאין הגיע כדור שריסק את חוליות השדרה?
    בוא ניגש לאותו כדור
    רופא מיומן ולאפילו לא מיומן יודע להבחין בין צלע לבין חוליה
    רופא מיומן ואפילו סטאג'ר יודע שאם מביטים על הגוף מהצד החלק הכי אחורי הינו עמוד השידרה ולפניה במבנה אנטומי הריאה
    ולכן אם נתיחס למסמכי חדר המיון כאמת מהו אותו משפט האומר חור היציאה לכיוון החוליה?
    מהיכן הגיע אותו כיוון? האם אצל רבין שכנה הריאה הימנית מאחורי חוליות הגב?
    האם אצל רבין השכמה נמצאת ישירות מאחורי עמוד השידרה? אם לא איך כדור שנורה מתחת השכמה הימנית הנמצאת מרחק כמה סנטימטרים ימינה מעמוד השדרה עושה דרכו מימין לשמאל ופוגע בשדרה ואחר כך מסתובב כ 120 מעלות ופוגע בריאה הימנית למעלה וימינה מ"חור הכניסה" ?
    אם יגאל עמיר ירה כדור באיזור השכמה הימנית מימין לשדרה והכדור נע עוד ימינה ולמעלה, איך הוא עכשיו מתכופף מנמוך נע שמאלה לגופו של רבין ויורה כדור נוסף שוב לכיוון ימין ומעלה במותן הנמצאת נמוך מאד ושמאלה מאוד מאותו כדור בשכמה הימנית?
    נא לזכור יגאל עמיר ירה עם ידו הימנית

    נכון אין הדבר הגיוני וסביר כלל וכלל ולמעשה בלתי אפשרי

   • אה כן כמעט שכחתי מתואר פאריאפיזם
    פאריאפיזם היא זיקפה הנגרמת מפגיעה בעמוד השדרה
    אני מניח שרבין לא סחב עימו זיקפה לאורך העצרת בתוך מכנסי הבד שלו

 10. בתיאוריה שכזו צריך לנסות ולשקול עדויות וממצאים בכובד ראש ולא רק לנסות בכל מחיר להפריח מה שלא מתאים לסיפור שאתה רוצה שיהיה
  לדוגמא כנגד התיאוריה אני יכול לדרוש לדוגמא הבאתו של צילום רנטגן צד שיראה היכן במרחב כל כדור נמצא.
  עד אז לא נדע לפי רנטגן היכן כל כדור נמצא

 11. א.א מביא לנו כאן את הסברו הפאתטי שלד"ר גוטמן לגבי תיאורו המדוייק של פציעת הגב וכיוון הקליע
  "אופס טעיתי ועכשיו אני אטייח בהסבר אנמי"
  זה הסברו של ד"ר גוטמן "טעיתי " אז אולי הוא טעה בכל רישומיו? לא?
  אם כך ד"ר גוטמן אולי טעית גם במספר החורים שרשמת?
  אולי טעית גם בדרך הגעתו של רבין למיון?
  כל רופא מתחיל יזהה את חוליה D-5 או
  6 או 7
  לפי דוח הנתיחה של היס הכדור בכלל נכנס מרחק רב ימינה מחוליות השדרה ימינה הרבה יותר מעובי אצבעו של רופא
  הדרך היחידה לטעות גסה כך היא במישוש מלפנים לאחור אולי כשבית החזה פתוח כשם שנעשה בנתיחה במיון?

  חכו חכו מיד נראה לכם את העובדה שאין דרך לאדם בגובהו של יגאל עמיר בכלל לירות כדורים מסויימים אלו למעט אם היה גמד

 12. לפי דוח היס רבין 172ס"מ

  רצח רבין האומנם יגאל עמיר???
  חישוב זויות ירי
  זה חשוב. אבל בחישוב זוית תעלת הקליע העליון יותר ,מהחוליה ה 6 מאחור מעלה לכיוון הצלע השלישית הגובה של הכתף יהיה מקסימום 125 מהרצפה כלומר הגובה של יגאל עמיר צריך להיות 145 ס"מ. ולכן אם הוא גבוה יותר אין מצב שהכדור נורה כשרבין עומד זקוף
  חישוב טריגונומטרי פשוט.

  על פי ממצאי הנתיחה הפתולוגית גובהו של רבין מיקום פצע הכניסה כיוון תעלת הקליע והימצאות הקליע . אורך זרוע קנה אקדח והמרחק מהגוף. לא להזכיר שמי שמבין בירי אקדח יודע שזווית הירי אף פעם לא עולה למעלה ותמיד אם כבר "מפילים" כדור

  עכשיו. יש לנו שלושה קליעים לפחות 2 ברבין ואחד או שניים ביורם רובין
  בוא נחזור לסרט של רוני קמפלר ולרגע היריה
  כדור ראשון אמור לפגוע בצד ימין של גופו של רבין בגובה 136 ס"מ מהריצפה ולנוע בכיוון מעלה וימינה
  כדור שני אמור לפוע ימינה יותר במרפקו ותחת בית שחיו של המאבטח רובין ולנוע מעלה וימינה
  כדור שלישי אמור להיכנס משמאל 25 ס"מ מהכדור הראשון ולמטה בגובה של 108 ס"מ מהרצפה כשהכדור נע ימינה ומעלה .כלומר כף היד צריכה להיות בגובה 108 ס"מ מהרצפה ומימין לנקודת הכניסה שנמצאה והכתף נמוכה יותר ובגובה בערך 97ס"מ
  עכשיו צפו בסרט עמדו בתנוחה בה נראה יגאל עמיר קחו את גופכם מתחו ידכם הימנית ונסו לעשות מהלך שכזה של קנה של אקדח וכל זאת בפרק זמן של פחות משניה

  עדיין נראה לך הגיוני שיגאל עמיר ירה?

 13. תגובה לקישור ב http://www.2all.co.il/Web/Sites/ngfn/PAGE5.asp
  הכותב מעלה 3 טענות לגבי מדוע דוח הבדיקות הסופי של נדב לוין אינו אמיתי:
  1. כתוב ערכות ולא ערכה: כמו שציינתי גם הפקס אליו הוא מתייחס כאמיתי מציין שנשלחו מספר ערכות ואף מציין שיהיו תוצאות של בדיקות נוספות. אבל משום מה הכותב מתעלם מכן כשמדובר במסמך שנוח לו.
  2. סדר התוצאות: הכותב מתפלא שבדוח הסופי קודם מופיעות התוצאות של ערכה 2 ואז התוצאות של ערכה 1. אבל אין בזה שום דבר יוצא דופן. הדוח מתאר את התוצאות מן המשמעותית יותר למשמעותית פחות, כאשר לאחר הבדיקות שבהן נמצאו תוצאות מוסברת משמעותן. זה בדיוק אותו סדר כמו בפקס הראשון: קודם תוארו הוצגה הבדיקה מהשיער שבה נמצא חלקיק אבק שריפה, אחר כן הסבר על משמעות הממצא ולבסוף הבדיקה ללא תוצאות.
  אם הפקס הראשון אמיתי אזי גם תוצאות הבדיקות הסופיות אמיתיות.
  3. פשוט בלתי אפשרי שבערכה אחת ימצאו תוצאות ובשנייה לא: בהחלט אפשרי, למשל במקרה וכל ערכה נלקחת מיד אחרת

 14. העידו האחות המאבטח בכניסה לבית חולים והרופה כהן שהוא הובא בנט"ן. א.א. קונספירציות הוא שקרן אנונימי. זה לא "כוחות"…

  • איזה קטע שיש לי את האחות בוידאו אומרת שהיא ראתה את רבין מוצא מרכב. ויחד איתה ראו זאת עוד אזרחים ועובדי בית החולים. אבל העיקר שאני שקרן…

 15. בהתחשב בעובדה שעמיר החזיק באקדח שניות בודדות בלבד (2-3 שניות?), סביר ביותר שלא ימצאו סימנים לכך בפירופרינט.

 16. הממצא העיקרי הוא לא הפירופרינט שאגב כן מספיק להיטבע ב 2-3 שניות. אלא היעדר אבש"ש וסימני עשן הירי. אגב הפציעות ברבין-רובין -רבין מיקומם זויתם וסדר פגיעתם אם לטענתך מרגע השליפה ועד רגע ההשתלטות עברו 2-3 שניות לא יתכנו

 17. ומה עם "שיר לשלום" שהיה מקופל ל4 במקטורונו של רבין מלפנים והיה בו חור (כניסה כמובן, כי מי שראה חור יציאה שעובר מהגב לחזה יודע שלא יכול להיות זה חור יציאה של הולופויינט). ואיך בדיוק מקפלים נייר ל4 ומחוררים אותו החור וכשפותחים אותו מוצאים רק חור אחד ולא 4? כנראה שעמיר לא רק רוצח אלא גם קוסם 🙂

  זטהי פלטפורמה של אתר טיוח פסאודו-מדעי ומאד לא מקצועי, ולא רק בנושא רצח רבין. אבל בנוגע לרצח רבין ישנם כל כך הרבה סימני שאלה שהקונספירציה הכי גדולה ומשוגעת היא הגרסה הרשמית הכתובה בדו"ח ועדת החקירה.

  • התשובה הקצרה, לא היה חור בשיר השלום, אלא כתם קהה שבטעות היו אנשים שסברו שהוא חור. המקור למיתוס הוא ככל הנראה שמעון פרס.
   התשובה היותר ארוכה תהיה שיהיה לי זמן לכתוב על הנושא.

   • גם לי יש תשובה קצרה וארוכה.
    אני לא אבזבז זמן על הארוכה, אתה תנסה לטייח כמו שאתה עושה (או לפחות מנסה) בכל הנושאים שלך באתר הממסדי הזה.

    אז התשובה הקצרה זה שיש שני דפי "שיר לשלום", אחד מהם בטוח מזוייף, יכול להיות ששניהם מזויפים.
    http://www.yigalamir.com/html_he/yitzhak_yitchak_rabin_shir_shalom.html

   • הנה תמונה מוגדלת של התמונה הראשונה:

    היא צולמה בהלוויה של רבין ולקוחה ממעריב של ה7.11. התמונה צולמה באור יום על רקע של מדרכה בהירה, אבל למרות זאת לא רואים את המדרכה, אלא עיגול שחור איך זה?
    כי זה לא חור, זה כתם
    הצילום השני צולם בארכיון שמדינה אחרי תשע ואחרי שהדף עבר כנראה עבר טיפולי שימור.

 18. פינגבק: על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי חלק ג' – אמינות הבדיקות למציאת שרידי ירי | א.א. קונספירציות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s