העשן יוצא בעצם מבניין 6 ולא בניין 7?

אחרי הרשומה הקודמת שלי בנושא מבניין מספר 7 הועלו מולו טענות (באמת אחרת וגם בתגובות באתר הידען) לפיהן העשן שנראה מגיע בכלל מבניין מספר 6 ושבצדו הדרומי לא הייתה שריפה גדולה. ובכן קודם כל ראוי להזכיר שכפי שכתבתי ברשומה הקודמת הכשל שהוביל לקריסת בניין מספר 7 התרחש בצדו הצפוני מזרחי, אבל בואו ונבחן את הטענות הללו.

הבא נסתכל על הוידאו של השריפות של בניין מספר 7:

וזוהי מפה של האזור, סימנתי בעיגול אדום את האזור שבו מוקמה המצלמה:

עכשיו שיש לנו הבנה על מיקום המצלמה ביחס למבנים ניתן לבדוק את הטענה שהעשן מגיע מבניין 6 .

1. להבות ועשן נראים יוצאים באופן ישיר מבניין מספר 7.  זה מדבר בעד עצמו, אבל רואים להבות בבניין מספר 7 מה שמראה שהיו בו שריפות.

2. כיוון העשן: בניין 7 ממוקם צפונית למצלמה ואילו בניין 6 מדרומה. אילו העשן היה מגיע מבניין 6 הוא היה צריך לנוע מדרום לצפון או מצד ימין של המסך לשמאלו. בפועל העשן נע מצד שמאל לימין, כלומר מבניין 7 לכיוון בניין 6 ולא להיפך. זה סותר את הטענה שהעשן מגיע מבניין 6.

3. בניין 6 ממוקם בין בניין 7 למצלמה. במהלך הצילומים נראה בניין 6 ביחד עם בניין 7 ונראה בבירור שהעשן לא יוצא מבניין 6, אלא מבניין 7. למעלה מזה, לא העשן היה יוצא מבניין 6 לכיוון בניין 7 הוא היה  צריך להסתיר לחלוטין את הבניין ולא כך קרה.

בניין מספר 6 בשמאל התמונה. ברקע בניין 7 מעלה עשן.

בנוסף ניתן לראות את הכבאים עובדים על בניין 6 וזה בעוד שמבניין 7 הם החליטו להתרחק, ברור לחלוטין שהם הגיעו למסקנה שמצבו של בניין 7 מסוכן יותר מזה של בניין 6.

מאמצי כיבוי סביב בניין 6. ברקע בניין 7 מעלה עשן.

לדעתי תוצאות שלו מצביעות על כך שבבניין 7 כן הייתה שריפה גדולה בצדו הדרומי. הסרטון שהועלה בתגובה אלי צולם בשעה מאוחרת מהוידאו הנ"ל וניתן לראות זאת על פי סימני השריפה שנראים במקומות שאצלי בסרטון רואים להבות. בשעה זו כנראה שעוצמת השריפות בצדו הדרומי של בניין 7 ירדה. כאמור נקודת הכשל בבניין 7 הייתה בצדו הצפון-מזרחי.

מחשבה אחת על “העשן יוצא בעצם מבניין 6 ולא בניין 7?

  1. לדעתי אתה מבזבז את הזמן שלך אנחנו לא בשנת 2002 אנחנו בשנת 2012 אנחנו כולנו יודעים שזו היתה עבודה פנימית ושהבניינים פוצצו ע"י תרמיט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s