ההתקפה על הפנטגון- מבט על הראיות (זהירות ארוך)

הפנטגון הוא אחד מהאתרים שהותקפו ב11 בספטמבר. קיימות מספר רב של גרסאות שונות של תיאוריות קונספירציה לגבי ה11 בספטמבר. המשותף לרובן הגדול היא הטענה שמטוס נוסעים לא התרסק בפנטגון. לכן ברשומה אני מעוניין לעבור על הראיות שמוכיחות שמטוס כן התרסק בפנטגון.

1.הנזק למבנה

טענה נפוצה בתיאוריות הקונספירציה היא שהחור שנגרם לבניין הפנטגון קטן מדי מכדי שייגרם על יד מטוס נוסעים. בואו אם כן נסתכל על הנזק שנגרם לפנטגון, נתחיל ממבט כללי:

ויותר מקרוב:

ובמבט יותר קרוב על צד ימין:

וצד שמאל:

הרכב של תמונות הנזק לפנטגון:

הדמייה עם המטוס, מתוך דו"ח הבדיקה של ביצועי הפנטגון:

על פי הדו"ח רוחב איזור הנזק החמור עומד על כ40 מטרים. זהו מעט פחות ממוטת הכנפיים של בואינג 757. כנראה שמשום שהכנפיים של המטוס משוכות לאחור קצות הכנפיים לא פגעו במבנה, אלא נתקו טרם הפגיעה מגוף המטוס. או שלא הצליחו לגרום לו נזק נראה.

2.נזק מסביב

בנוסף לפגיעה במבנה עצמו המטוס פגע גם בדברים אחרים בסביבת הפנטגון:

חמישה עמודי תאורה הופלו ע"י המטוס,אחד מהם כם פגע במונית, הנה צילומים של כמה מהם:

בנוסף גם גנרטור ענק שהיה ליד הפנטגון נפגע, הוזז ממקומו לכיוון הפנטגון ועלה באש. תתסתכלו על הגוד שלו ותבינו את העוצמה האדירה שהיה צריך כדי להזיזו ממקומו. עוצמה כזו יש למטוס נוסעים ששוקל עשרות טונות ונע במהירות גבוהה.

מה מתאים יותר, האם הנזק נגרם ע"י מטוס או טיל?

מבנה בטון סמוך לפנטגון:

עץ ועמוד:

3.שרידי מטוס

טענה נפוצה נוספת היא שלא נשארו שרידים של המטוס. טענה זו אינה נכונה. עקב תנאי ההתרסקות (פגיעה ישירה במהירות גבוהה בקיר בטון מחוזק ) המטוס נקרע לחלקים קטנים יחסית ולכן מי שמחפש למצוא כנפיים או זנב מונחים במצב כמעט שלם לא ימצא את מבוקשו. בנוסף חלקים רבים של המטוס נכנסו לתוך הפנטגון ולכן לא נראים בתמונות מבחוץ. להלן חלק מהתמונות של שרידי המטוס:

תמונות מהראיות ממשפטו של זכריה מוסאווי:

אותה תמונה מזווית אחרת עם סימון של החלקים:

תמונות מתוך הפנטגון:

ניתוח של חלקי המנוע מהתמונות המראה כי מקורם במנועים ממטוס בואינג 757.

הבלוג Screw loose Change מביא קטעים מהספרFirefight: Inside the Battle to Save the    Pentagon on 9/11  המתאר את פעולות הכבאים בפנטגון העוסקים במציאת שרידי המטוס:

קטע 1  קטע 2   קטע 3

אין פלא שבאף סרט קונספירציה על הפנטגון הם לא מראיינים את הכבאים שהיו שם.

להשוואה כך נראה המטוס שפגע בפנטגון:

וזה מה שקורה שנכנס בקיר בטון במהירות גבוהה:

4.עדויות ראייה

עשרות רבות של אנשים ראו את הפגיעה בפנטגון, מרק רוברטס ריכז את העדויות שהתפרסמו ומצא ש- 104 אנשים לפחות ראו את המטוס פוגע בפנטגון. מאז עברו כמה שנים ועדויותיהם של אנשים נוספים התפרסמו.רבות מהן שודרו בשידור חי זמן קצר מהפגיעה. הנה  חלק מהן:

שון בוגר, הפקח במגדל הפיקוח בפנטגון:

כתבה מורחבת עליו

סטיב או'בריאן טייס מטוס צבאי שעקב אחרי המטוס שהתרסק בפנטגון:

הקלטות התקשורת שלו עם מגדל הפיקוח:

אלו הן רק חלק מהעדויות הרבות שקיימות

5.סרטי מצלמות האבטחה

פגיעת המטוס בפנטגון נקלטה ע"י שתי מצלמות אבטחה בחנייה. מכיוון שמדובר במצלמות עם עדשת עין הדג שלא היו ממוקדות על נקודת הפגיעה איכות הצילום לא גבוהה. בנוסף המצלמות צילמו בקצב של פריים אחד בשנייה. הינה הסרטים:

ניתוח שלהם:

(סרטון מןמלץ ביותר משום שיש בו גם ניתוח של שאר הראיות)

6.מציאת גופות הנוסעים ואנשי הצוות

כל גופות הנוסעים ואנשי הצוות של המטוס (למעט ילדה בת 3 שלא נשארו ממנה שרידים ככל הנראה) נמצאו בפנטגון.

מיקום הקורבנות בפנטגון, מתוך הראיות במשפט של זכריה מוסאווי.
אליפסה כתומה – קורבן מהמטוס. אליפסה עחולה – גופות של עובדים בפנטגון.
אליפס שחורה – בלתי מזוהים (כנראה החוטפים שהמשפחות שלהם לא סיפקו DNA להשוואה).

7. הקופסא השחורה:

בין שרידי המטוס נמצאו גם הקופסאות השחורות שלו. מקליט הקול בתא הטייס נהרס אבל רשם נתוני הטיסה נמצא במצב טוב. הנתונים שלה ניתנים להורדה:

דו"ח סיכום של נתוני הקופסא השחורה.

להורדת הנתונים עצמם.

8. נתוני מכ"מים

טיסה 77 של אמריקן איירליינס (המטוס שפגע בפנטגון) נעקבה ע"י מספר מכ"מים משדות התעופה שבאיזור וושינגטון. גם המידע שלהם נגיש.

סרטון של תמונת המסך מנתוני המכ"ם הצבאי וברקע הקלטות תקשורת:

סרטון של תמונת המסך מנתוני המכ"ם האזרחי בשדה התעופה ע"ש רייגן וברקע הקלטות תקשורת:

סיכום

לסיכום של תמונת הראיות: הנזק בפנטגון ובסביבתו תואם למטוס בואינג. עשרות רבות של אנשים ראו מטוס פוגע בפנטגון, חלקם אף זיהו כמטוס בואינג 757 של אמריקן איירליינס. שרידי מטוס המתאימים למטוס של אמריקן איירליינס נמצאו בפנטגון. גופות הנוסעים ואנשי הצוות של המטוס נמצאו בפנטגון. מכ"מים עקבו אחרי עד הפנטגון. הקופסא השחורה של המטוס נמצאה בפנטגון. סרטי מצלמות האבטחה תואמים לפגיעת מטוס (למרות שהאיכות שלהם לא גבוהה).

לעומת זאת אף אחד לא ראה טיל פוגע בפנטגון, או מטוס שעובר מעל ומטיל פצצה, או את הקיר מתפוצץ מעצמו או טענות אחרות שהועלו בתיאוריות קונספירציה שונות. אין שרידים שתואמים לטענות הללו, או תצלומים וסרטים המראים זאת וגם לא מידע מתחנות המכ"ם.

כלומר הראיות מראות חד משמעית שמטוס נוסעים מסוג בואינג 757 של אמריקן איירליינס פגע בפנטגון. מה שמדהים אותי הוא האורך של הרשומה הזאת. בתחילה לא תכננתי שתהיה כל כך ארוכה, אבל היקף הראיות הוא כזה גדול שהיא התארכה. אני אפילו לא כללתי את כל מה שרציתי בתחילה ונאלצתי לחתוך עוד ראיות כדי שלא להאריך יתר כל המידה. לכן הניסיונות להכחיש את העובדה שמטוס פגע בפנטגון מדהימים אותי כי הם נובעים מבורות אדירה לגבי הראיות ולפעמים פשוט משקרים.

4 מחשבות על “ההתקפה על הפנטגון- מבט על הראיות (זהירות ארוך)

 1. כל הכבוד, בהחלט מקיף ונוגע בכל הנושאים.

  רק חסר מעט מלל שייתן מסגרת סיפורית, אחרת זה נראה כמו תשובה שנתת באמצע ויכוח בפורום ולא כמו מאמר שיכול להיות קריא גם עבור מי שלא שקוע עמוק בנושא.

  למשל,
  "תמונות מהראיות ממשפטו של זכריה מוסאווי:"
  מי זה זכריה מוסאווי? ועל מה המשפט?

  • אלון תודה על ההערות שלך.
   בנוגע לזכריה מוסוואי התכוונתי להוסיף קישור אבל שכחתי, עכשיו תיקנתי את זה. הוספתי את ההערה עליו פשוט בגלל שעל התמונות רשום Government Exhibit ורציתי שיהיה מובן למה.

   כשכתבתי את הפוסט הרעיון שהיה לי היה ליצור מאגר מידע על הפגיעה בפנטגון שמיועד לשמש אנשים שייתקלו בתיאוריות קונספירציה ויירצו להתמודד איתם. חשבתי דווקא שזה יפשט את העיניינים וייקל על אנשים משום שנקודת המוצא שלי הייתה שרוב האנשים יודעים שמטוס התרסק בפנטגון אבל לא בקיאים פרטים. מכיוון שהטענה הנפוצה ביותר של תיאוריות הקונספירציה היא שמטוס לא התרסק הפנטגון חשבתי שעדיף להציג את הראיות לכך שהוא כן וזה הכל, בלי להסתבך בהתעמקות בפרטים.
   המטרה שלי הייתה שכשאנשים ייתקלו בטענות הקונספירציה הם יגיעו לפוסט הזה ויימצאו את התשובה לטענות. למשל אם ניתקלים בטענה שלא נשארו שרידים מהמטוס, אז פה יש הרבה תמונות של השרידים וכו'.

 2. האמת כל הכבוד על ההשקעה והאתר שלך בחלט רציני.
  אמנם נתת כאן בהחלט עדויות שתומכות בדעה שהמטוס אכן התרסק בפנטגון, אבל יפה שגם ה"עובדות" האלה לא באמת מראה בצורה מוחלטת שאכן זה היה בוינג 757 שהתרסק.
  א- נתחיל מעניין העמודים- אתה מצפה שבאמת מטוס יפיל 7! פנסים ולא יקרה כלום למסלול שלו? ולא סתם שהוא פגע בהם, אלא הם נעקרו מהאדמה ועפו… העניין הזה לא מסתדר עם חוקי פיזיקה פשוטים.
  הנה גם ת'רד שעוסק בנושא של כמה עדי ראייה באמת ראו את המטוס מפיל עמודי תאורה. רמז- אף אחד מהם.
  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread310614/pg1
  ב-לגבי המנוע ושאר הההריסות של המטוס- יפה שנשארו חתיכות קטנות ופיסות של הרס, אבל שוב פעם- זה לא מסתדר עם הטענה שנכנס בפנטגון 757. היו אמורים להישאר חתיכות ענקיות של לפחות המנוע, החלק הבלתי שביר שמייצרת רולס רויס. כל מה שנשאר זה העיגול המסכן ליד הרגל של החייל (ובקישור שצירפת ההסבר באנגלית לא משכנע)
  ג- לגבי מציאת הגופות, המסמך מתאר שיטות לבדיקת וזיהוי אנשים שנהרגו ואז הוא נותן רשימה של האנשים שנהרגו שם. אין הסבר איך הם זיהו כל אחד מהנהרגים. מה הם כן אומרים במסמך- שאפשר לזהות אנשים שנהרגו גם לפי תמונות ולפי רשימת שמות. לכן אם היה להם רשימת שמות של כל הנוסעים במטוס, וכל מי שבמטוס נהרג אז ניתן להסיק מכך אלה הקורבנות שנשארו גם בלי זיהוי מוחלט.
  הבעיה עם כל הנושא הזה היא שהעובדות ישנות ובאינטרנט ניתן למצוא הרבה "עובדות" שתומכות בכל אחד מצידי הסיפור. אבל לפי העובדות שהבאת כאן הסיפור הרשמי של המטוס שפגע והוריד 7 עמודי תאורה והוריד את הגנרטור ואז פגע בשלמותו בפנטגון לא מציית להגיון הפשוט.

  • יואב קודם כל תודה על המחמאות. עכשיו לנקודות שהעלתה
   א- קודם כל מדובר בחמישה עמודים. אין שום בעיה בזה שכולם הופלו על ידי המטוס, מדובר בעמודים שהבסיס שלהם מתוכנן כך שהעמודים יפלו במקרה ורכב פוגע בהם כדי להקטין פגיעות במקרה של תאונה. אז על אחת כמה וכמה כאשר מטוס נוסעים ענק פוגע בהם במהירות גבוהה. וגם משונה שאתה טוען שאין אף אחד שראה את העמודים נפגעים כאשר באחת מעדויות הראייה שברשומה העד מספר שהוא את זה.
   ב- על סמך אתה טוען שהיו אמורות להישאר מן המטוס חתיכות גדולות? (וכמה זה גדולות?) סתם ניחושים או תחושות אין להם שום משמעות. גם מנוע הוא בהחלט לא בלתי שביר. בכל מקרה חלקים של המנוע כן נמצאו וזה שאתה בוחר לא להאמין לכבאים שמצאו אותם זו בעיה שלך

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s