עשרים שנה לרצח רבין – ואנשי תיאוריית הקונספירציה ממשיכים לקפוץ למסקנות שגויות

בימים אלה אנו מציינים 20 שנים לרציחתו של יצחק רבין וכמובן גם תיאוריות הקונספירציה זוכות לאזכור ובבלוג שלי נרשמה עלייה משמעותית בכניסות. באמת שרציתי לפרסם משהו מיוחד לתאריך, אבל לצערי הרב עיסוקים אחרים מנעו ממני זאת. אז במקום לפרסם תחקיר אחד מקיף החלטתי לפרסם משהו קטן יותר ואולי עוד כמה אחרים בתקופה הקרובה. הפעם אעסוק בהנפצה האחרונה מבית היוצר של ה"וועדה הציבורית לחקר רצח יצחק רבין".  הם טוענים שיש ברשותם תמונה של נוסע רביעי ברכב של יצחק רבין כאשר הוא עוזב את זירת הרצח.

קצת רקע, רבין הוכנס למכוניתו יחד עם המאבטח יורם רובין והנהג מנחם דמתי והם המשיכו לבית החולים איכילוב כאשר במהלך הנסיעה הם אספו שוטר קטנוען בשם פנחס תרם כדי שיסיע להם לפתוח מחסומים שעלולים להיות בדרך. אולם תיאוריית הקונספירציה (או לפחות אחת מהן) גורסת כי יחד עם רובין נכנס לרכב מאבטח נוסף ש"נעלם" לאחר מכן כביכול. יש כל מיני גרסאות לגבי מיהו ומה קרה לו ואני לא רוצה להכנס אליהן עכשיו, אבל העניין הוא שהם חושבים שיש להם פתאום צילום שלו ברכב.

בהתחלה ששמעתי על זה מאוד הופתעתי, אני חוקר את הנושא די הרבה זמן ועד עכשיו לא נתקלתי בשום מקום בטענה שיש וידאו או תמונה של הרכב של רבין אחרי שהוא עזב את הכיכר.  וכנראה שגם אנשי הועדה לא נתקלו בכך במשך 20 שנה, אז כבר על ההתחלה זה נשמע מוזר. זה נהיה מוזר עוד יותר כאשר התברר לי שהקטע לקוח מתוך תוכנית המקור בערוץ 10 מלפני 6 שנים. למה הם נזכרו בזה רק עכשיו אלוהים יודע. אבל בכל מקרה בתוכנית מראיינים את שי גלזר שהיה אחד המאבטחים של רבין באותו לילה והוא מספר את קורותיו ועל רקע הסיפור מוקרן קטע קצר שבו נראה רכב שרד (כנראה של ראש הממשלה) נוסע . זה נראה לי מאוד משונה שקטע כזה, שאם הוא אכן הרכב של רבין הרי הוא סקופ בלעדי , משודר כבדרך אגב, ועוד בערוץ שכלל לא היה קיים בזמן שהקטע לכאורה צולם.

ואז הסתכלתי בעיון על התמונות מהוידאו (החל מ33:34) והשוויתי אותן לאלו מהסרט של קמפלר:

מתוך הוידאו הרכב, שהוא לכאורה של רבין

מתוך הוידאו הרכב, שהוא לכאורה של רבין

 Untitled.mpg_snapshot_06.43_[2015.10.31_00.58.28]

Untitled.mpg_snapshot_08.01_[2015.10.31_00.58.48]לאן נעלמו בניין העירייה והמדרגות והקהל הרב והמחסומים שהיו מאחורי הרכב? במקום זה הרכב נוסע ברחוב פתוח! אין ספק עם כן שהוידאו הנ"ל לא צולם כאשר הרכב עזב את זירת הרצח.

בנוסף לזה תסתכלו על הקהל, מעבר לעובדה שפתאום יש קהל משמאל לרכב (מה שלא היה בזירה) הקהל נראה מורכב ממספר רב יחסית של אנשי תקשורת. חוץ מהמצלמה המצלמת יש בתמונה לידה עוד שלוש מצלמות טלוויזיה ומיקרופון, פלש של צלם סטילס ובצד השני של הרכב עוד צלם עם מצלמת וידאו (נראה יותר בבירור בפריימים הבאים). מה הסיכויים שכל כך הרבה תקשורת תעמוד בדיוק בנקודה אחת שבה במקרה עובר הרכב של רבין בדרך לבית החולים מוכנים לצילום, אבל שאף אחד לא ידווח על כך לאחר מכן, אפילו לא בשידור חי? והרכב עצמו נוסע לאט כך שהמאבטח שלידו (עוד פרט שמעולם לא הוזכר בקשר לרבין) רץ ריצה קלה בלבד, ממש לא ממהר לשום מקום. אז כן אפשר לומר שיש פה קונספירציה גדולה שהשתיקה את כולם, זאת ברירת המחדל של אנשי תיאוריות הקונספירציה בכל פעם שהעובדות לא מתאימות להם, אבל בשלב מסויים צריך לשים גבול.

בנוסף לכך משהו בצורת הרכב נראה לי משונה, אז הסתכלתי עליו יותר מקרוב והשוותי אותו לתמונות ידועות של הקדילאק מהסוג של רבין:

רצח רבין - התחקיר המלא.mp4_snapshot_34.38_[2015.10.31_00.21.56] ISRAEL SHIMON PERES TAKES UP DUTIES AS ACTING PRIME MINISTER.mp4_snapshot_00.10_[2015.10.31_00.25.45]

rabins car 20 years laterתסתכלו על הדלת האחורית, פס המתכת שנמצא ליד השליש האחורי של החלון נעלם, ואיתו הפס השחור בתחתית הדלת ומתאר הדלת גם שונה. בנוסף בקדילאק מהסוג של רבין החלק העליון של הגלגל האחורי מוסתר על ידי הרכב ואין כך הדבר בתמונה מהוידאו. המסקנה העולה מכך היא שכלל לא מדובר ברכב מהסוג שרבין נסע בו! עם זאת,למרות שאני די בטוח בכך, אני חייב לסייג מסקנה זאת ולציין שאולי זוית הצילום ואיכות הוידאו אחראים להבדלים אלו.

.

אבל אפילו אם אכן מדובר ברכב מהסוג שרבין נסע בו הרי שהפרטים שציינתי קודם מצביעים על כך שאין המדובר בוידאו מרצח רבין, אלה ממועד מאוחר יותר (המאבטח שרץ ליד הרכב זו תוספת של לאחר הרצח) כאשר ראש הממשלה מגיע לאירוע כלשהו ולכן התקשורת מחכה לו. הקטע שייך לרעה חולה בתקשורת של תמונות אילוסטרציה שמוצגות ללא כיתוב שהן כאלה.

עדכון 31.10.2015:

הצלחתי לזהות את הרכב שבתמונה, מדובר ברכב שרד ששימש את מזכיר המדינה וורן כריסטופר בביקוריו בישראל:

WARREN CHRISTOPHER VISIT.mp4_snapshot_02.01_[2015.10.31_15.49.05]

מתוך הוידאו הזה

הרכב כנראה מדגם שברולט אימפלה או קפריס. בכל מקרה לאור זאת אני משוכנע כי אכן לא מדובר כלל בקדילאק של רבין ואין ספק כי הוידאו לא מרצח רבין.

אריה זריצקי כתב באתר הועדה:"הציבור השפוי דורש לחקור ולמצות עד תום את ההליכים כנגד החשודים". ובכן לא, הציבור השפוי דורש שתפסיקו לקפוץ למסקנות שגויות.

ולסיום אודה לאילוסטרציה (מילים: ע. יבאור, לחן: עממי):

מֹחִי לֹא נָדַם
לִבִּי לֹא הִתְקַשָּׁה
אֵינֶנִּי זָקוּק לָךְ,
תְּמוּנַת הַמְחָשָׁה.

10 מחשבות על “עשרים שנה לרצח רבין – ואנשי תיאוריית הקונספירציה ממשיכים לקפוץ למסקנות שגויות

 1. כן.האמת שלהסיט מהעובדות הקריטיות עליהן לא רק שלא הצלחת לענות ולתרץ אלא אתה מנסה להמעיט בהן וגרוע מזה אתה לא רודף את פתרונן.
  לדוגמא אתה מודה שהסרט ערוך מי ערך למה ערך למה היה חשוב להשפיע על דעת הציבור בסרטון ערוך ומגמתי
  אם הסרטון אינו ערוך לא יתכן שיגאל עמיר ירה וגרם לפציעות המדווחות
  התחלת מעט להעלות תיאוריות קיצוניות על תנועה וקפיצות וזיכרון מתעמעם במקום לנסות ולנתח
  כמו כן המעטה בחשיבות דוחות רפואיים ונסיון לא למצא תשובה או להחסתפק בשביב תירוץ שבינינו גם הוא אינו רציונאלי ואינך ממש מאמין בו.
  העובדות נשארות כפי שהן דוח רפואי המעיד על כדור נוסף כיוונו ונזקיו, רכב הנט"ן בו הגיע רבין לפי דו"ח הרופא שגם זיהה את כל הפציעות לשיטתך.וסרטון שלא מאפשר את הפציעות שנגרמו.נתחיל מכך

  • אה ואיך לא דו"ח היס המנסה בכל דרך לסתור,הדיווחים על נזק קריטי לעמוד השידרה 2 רופאים עדים שונים לפחות שתי דו"חות שונים המעידים על כך.( כאילו שרופאים אלו הינם מתנדבי מד"א מתחילים ואינם יודעים לזהות נזק ומבנים בגוף)
   ואחרון חביב סרק סרק שנקרא אך ורק מידע מוקדם שאמור להיות שם סרק
   לא חוסר אמונה למתרחש לא הלם לא בהלה
   אלא נסיון למנע פעולה שתגרום לירי בחשוד או בכלל

 2. אגב ערוץ 2 זה לא אותו ערוץ שביים ראיון עם תחקירן הערוץ (סליחה נער גבעות )
  יש המון נקודות צדדיות שמטרתן להסיט
  לדעתי לא היית צריך לבזבז זמן כלל על כך.
  א.א בתור חוקר המקרה הייתי מצפה ממך לדוגמא לבקש לחשוף את צילום הרנטגן הצידי של רבין.כידוע צילום רנטגן הינו דו ממדי ואי אפשר להסיק ממנו היכן נמצאים העצמים בחתך הקורונאלי.כלומר אנחנו יודעים היכן כל דבר נמצא משמאל לימין אך לא מלפנים לאחור.( וזה גם בערבון מוגבל כי איננו יודעים מתי היריות נורו לפי אחת הגרסאות).אבל זוהי התחלה

 3. זאת תגובה לתגובה של נחום שחף מ
  https://aaconspiracies.wordpress.com/about/#comment-591
  א. לא טענתי רק שלא רואים את המרפסת של העירייה, אלא שכל הרקע שונה לחלוטין, מדרגות בית העירייה לא נראות, במקום הקהל שעמד ברחוב אבן גבירול ומחסומי המשטרה ישנן מכוניות החונות ברחוב. שינוי של זווית הצילום אכן ישפיע על הרקע שיתקבל, אבל לא ברמה כזאת שבניינים וקהל גדול יעלמו.
  ב.אני מודה שבקריאה שנייה הביטוי משמאל לרכב הוא לא מוצלח כי לא ברור לחלוטין למי הכוונה. הכוונה שלי הייתה שמאל של אדם העומד אל מול פני הרכב, כלומר צד הנוסע שליד הנהג. התכוונתי לאנשי התקשורת שעמדו שם לפני הרכב. הם לא מופיעים לא בסרט של קמפלר וכן לא בתמונות של גרשון שלוניסקי. לעומת זאת הקהל שעמד באבן גבירול כן מופיע אצל קמפלר, אבל לא אצל ערוץ 10.
  ג. אכן, רבין עשה שימוש בשני כלי רכב שונים, אחד היה הקאדילק והשני היה רכב של שברולט (אני חושב שגם פרס עשה שימוש ברכב דומה). רכב השברולט הוא זה שכנראה נראה אצל ערוץ 10, לעומת זאת הרכב שאיתו נסע רבין לעצרת היה הקאדילק, זה נראה בבירור בתמונות של שלוניסקי, בסרט של קמפלר וגם מופיע בעדויות שונות, נדמה לי שלאה רבין מציינת זאת בספרה. לגבי ההערה שלך שהוילון הוא זה שיצא מראית עין של חיץ הרי שבתמונות של שלוינסקי רואים שהוליון בדלתות האחוריות היה משוך לאורך כל החלון. ישנם גם הבדלים אחרים כמו העובדה שבקדילק חלקו העליון של הגלגל האחורי מוסתר ואילו בערוץ 10 הוא נראה.
  ד. לפי תיאוריית ה"תרגיל שהשתבש" הרי שהשב"כ היה אמור להתנהג כאילו הייתה התנקשות אמיתית למרות שרבין עצמו לא נפגע, כך שבכל מקרה הרכב היה אמור לצאת משם במהירות.
  ה. לגבי המצלמות האחרות אז כמו שציינתי בצילומים של קמפלר ושל שלוניסקי לא נראים צוותי טלוויזיה אחרים באיזור הרחבה וכן מכל העדויות של אנשי תקשורת שאני נתקלתי בהם לא עולה שהיה מישהו שצילם בזמן הירי פרט לקמפלר ואני לא נתקלתי בצילומים הללו באף מקום כולל לא ברשתות זרות ואני מאמין שלאור חשיבות החומר הוא היה יוצא כמעט מייד לעולם או תוך שעות ספורות. מה שאני מכיר זה רק שהיו צלמים במרפסת העירייה והם התחילו לצלם רק לאחר הירי שאז הם צילמו את יגאל עמיר מובל אל הקיר.
  אם אני מזהה נכון לאיזה קטע אתה מתכוון שאתה מדבר על יגאל עמיר ושני מקורות אור אז לדעתי מדובר בזרקורים שהיו על בנייין גן העיר.

 4. תגובה ל א.א. (תרשה לי לותר על התואר המלא). דור שלישי לדיאלוג.
  לא אכנס כרגע להתיחסות מלאה לתגובתך אנסה להשלים אם תראה עדין צורך בכך מחר, לאחר שאעבור על הצילומים של שליונסקי. אני מחזיק גם את העתק המלא מהסרט המקורי שעמד בפני ועדת שמגר, אבל לעניין הוויכוח הנוכחי לא בהכרח אזדקק לו.
  ובינתיים. בהוכחות הבאת את צילום רכבו של רבין בחניה בבנין, עם שני אנשים הנכנסים אליו. אלא שמספר הרכב שונה מהמספר על הקדילק שגם אותו הבאת. האם לא רצוי להסתכל היטב לפני שמגיבים?
  בקשר לשאלה מדוע הרכב לא נסע במהירות?
  התשובה פשוטה. קמפלר שמן הסתם היה חלק מהתרגיל המתוכנן (שהשתבש) לא הציג את הרכב נוסע במהירות. רק את תחילת התנועה. וגם שם בדיקה פשוטה בכלי וידאו פשוטים יחסית מראה שהרכב לא זינק, כלומר אין שם תאוצה.
  בדיונים הפנימים של שמגר צוין ששוטר עמד על גג העירה ולא אפשר להגיע מרחק 50 מטר מהשפה. במילים אחרות הכניסה לגג היתה חסומה, מה שלמרבית הפלא לא מנע מקמפלר עובד מבקר המדינה לצלם מלמעלה.
  אם תשים לב בוידאו בערוץ 10 האנשים הרבים שם נראים כולם עוקבים אחרי המכונית. ואדם רץ לידו כאילו לגונן עליו, נראה לך ששגריר בשונה מראש ממשלה שנורה זה עתה, יצור עניין כה רב?
  הפרוזקטורים שלדעתך צולמו מהגג, צולמו בפועל מנקודה הנמצאת בערך באותו גובה כמו ראשו של יגאל, אחד סנטימטרים בודדים מעל ראשו, והשני בגובה הראש, וזאת משום שהצל מאחד הפרוזקטורים מסתיים כ-5 מטר מאחרי יגאל, והצל השני ממשיך הלאה.
  לו הפרוזקטורים היו מגיעים מהגג, הרי שהצל הכפול היה מסתיים באותו מרחק לערך, פחות מ- 3 מטר (דמיון משולשים בגאומטריה, כאשר גובה הפרוזקטורים היה צריך להיות כמה מטרים מעל גג גן העיר).
  יתרה מכך, לו אלו היו פרוזקטורים קבועים הרי שלא היו מפעילים אותם לזמן קצר של מספר שניות.
  ומעניין שבסרט של קמפלר 3 מצלמות מתמקדות בו זמנית באותו רוצח עוד קודם שרצח.
  במקום היו צלמים רבים וזאת ניתן לראות לפני ההבזקים הרבים מהכיוונים השונים בסרטו של קמפלר.

  באשר לאנשים הרבים שנראו בסרט ערוץ 10, זה ברור. זהרי עם היריות כל מי שהיה בסביבה התקרב בריצה להתרחשות המדהימה.

  אם יש לך צילום המראה שהגלגל נראה שונה בסרט של קמפלר ובסרט של ערוץ 10, אסיר בפניך את הכובע.
  הולך?
  עד אז שאל את עצמך למה הוסתרו מאיתנו כל אותם צלמים שיצרו את ההבזקים הרבים בסרטו של קמפלר.
  ובבנין ירושלים ננוחם.

  • אז כמה דברים:
   לגבי שני האנשים שנכנסים לרכב מדובר בשמעון פרס שנכנס לקדילק השרד זמן קצר לאחר שמונה לראש ממשלה בפועל. הרכב הזה הוא מאותו סוג שרבין נסע בו, זה נכון שהרכב הספציפי הוא לא זה שרבין בו לעצרת, אבל זה משום שהיו יותר מרכב אחד מאותו הדגם. התמונה לקוחה מפה:
   http://www.aparchive.com/metadata/ISRAEL-SHIMON-PERES-TAKES-UP-DUTIES-AS-ACTING-PRIME-MINISTER-UPDATE/085aad0aa05ca5ad12f2f5ded4a02b0a?query=shimon+peres&current=9&orderBy=Relevance&hits=657&referrer=search&search=%2fsearch%3fstartd%3d11%252F01%252F1995%26endd%3d06%252F01%252F1996%26allFilters%3d11%252F01%252F1995-06%252F01%252F1996%253ADate%26query%3dshimon%2bperes%26advsearchStartDateFilter%3d11%252F01%252F1995%26advsearchEndDateFilter%3d06%252F01%252F1996%26searchFilterHdSDFormat%3dAll%26searchFilterDigitized%3dAll%26searchFiltercolorFormat%3dAll%26searchFilteraspectratioFormat%3dAll&allFilters=11%2f01%2f1995-06%2f01%2f1996%3aDate&productType=IncludedProducts&page=1&b=a02b0a

   אני לא יודע על איזה מסמך פנימי אתה מדבר, אבל בעדויות השוטרים שעמדו על גג גן העיר בועדת שמגר הם אומרים שהם לא קיבלו שום הנחיות מיוחדות, שהגג לא היה סגור ושהם רק השגיחו שהאנשים שהיו לא ישליכו חפצים כלפי הרחבה. גם בסרט של קמפלר כאשר הוא זז לאחור ניתן לראות רגליים של אנשים אחרים, כך שקמפלר ממש לא היה לבדו על גג חסום.

   זה נכון שסוללת הצלמים נראית מוכנה לקראת הרכב וזאת אחת מהנקודות שלי. אותם צלמים לא נמצאים בחנייה של בניין העירייה אז האפשרויות הן או שהם סתם עמדו מוכנים ברחוב אקראי בתל אביב כאשר הרכב של רבין חלף לאיטו לידם (ולעניין זה אין זה משנה אם הוא היה בדרך למטה השב"כ או לאיכילוב) או שמדובר בצילום מאירוע אחר. לדעתי האחרון הרבה יותר סביר

   לגבי הצלמים שאת ההבזקים שלהם רואים אני חושב שאתה קופץ למסקנות חפוזות שאתה קובע שהם מוסתרים. לדעתי בדומה לשלוינסקי מדובר באנשים פרטיים רק שבניגוד לשלוינסקי הם לא מסרו את התמונות לתקשורת או לועדה. התמונות כנראה נמצאות באלבומים פרטיים.

   • א.א. קונספי שלום

    1 – הרכב ששמעון פרס נכנס אליו שונה מהקדילק של רבין.
    גם אתה הבאת הוכחות להבדלים. למשל ברכב של פרס פס המתכת המפריד בחלון הדלת השניה. בקדילק של רבין אין פס מפריד,
    2 – אצל רבין החלק האחורי העליון זויתי בעוד אצל פרס הוא מעוגל.
    3 – לדבריך בצילום של שליונסקי הוילון מכסה לגמרי את החלון. אלא שהוא מכסה בדלת ימין. בסרט של קמפלר בדלת שמאל הוילון חלקי, בדיוק כמו ברכב בערוץ 10.
    4 – נכון שבסרט של קמפלר רואים הבזקים רבים שאולי הם של אנשים פרטיים. אבל שליונסקי היה מקצועי שכן היה לו פרוזקטור נפרד (לפי הסט הצל) למרות שבפגישתי אצלו הוא טען שהמבזק היה מחובר למצלמה.
    5 – בסרט של קמפלר רואים שלושה פרוזקטורים של מצלמות וידאו מקצועיות (משנים מהם מקבלים צל מהארת גופו של יגאל עמיר). רואים עוד פרוזקטורים לדוגמא אחת יוצרת צל מרגליו של שוטר שעומד בין המכונית של רבין וקיר גן העיר.
    ולכן שלושת מצלמות הוידאו המקצועיות שרואים בסרט של ערוץ 10 נראו אכן בסרטו של קמפלר.
    6 – לשאלתך באשר לאיסור לעמוד על הגג בטווח 50 מטר ממעקה הגג עניתי קודם. מופיע בדיונים הפנימיים של ועדת שמגר. קיבלתי גישה אליהם לאחר שחשפתי את שיר השלום המזוייף בגנזך (במסגרת יעוץ מקצועי לגוף תקשורת מארה"ב) וקיבלתי גישת יתר לאחר שדליה רבין העבירה בקשה לגנז שיסיעו לי.
    7 -לא ראיתי התיחסות לשאר הנקודות שהעליתי

    בכבוד רב
    נחום שחף

 5. א.א. קונספי תיקון טעות סופר בתגובה האחרונה מהיום.
  בסעיף 3 יש להחליף בין ימין לשמאל
  צ.ל.
  לדבריך בצילום של שליונסקי הוילון מכסה לגמרי את החלון האחורי. נכון, אלא שמכסה חלון דלת שמאל. בסרט של קמפלר בדלת ימין אחורית הוילון חלקי, בדיוק כמו ברכב בערוץ 10.

  שחף

  • 1,2 . אתה טועה, הרכב שבו רבין נסע לעצרת (מספר רישוי 12-330-00) היה מסוג קדילק פליטווד. גם הרכב שפרס נסע בו בוידאו הוא מסוג קדילק פליטווד. לכל קדילק פליטווד ישנו פס המתכת בחלון האחורי וכן גם לקדילק שרבין נסע בו. התמונה של מבט הצד של הקדילק שבה נראה פס המתכת, ובפוסט מתחת לתמונה של פרס נכנס לרכב היא של הרכב שרבין נסע בו בליל הרצח והיא לקוחה מפה:
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4711868,00.html
   3. אתה מדבר על הצילום של כמה שניות לאחר הירי שבו באמת הדלת האחורית השמאלית פתוחה והדלת הימנית האחורית סגורה. אני התכוונתי לצילומים שבהם פרס הולך מסביב לרכב ובהם הדלת הימנית אחורית פתוחה, אגב באחד מהם הדלת האחורית שמאלית סגורה ורואים בה את פס המתכת.
   4. גם אם שלוינסקי היה צלם מקצועי, לעצרת הוא הגיע כאדם פרטי ולא מטעם גוף תקשורת כלשהו.
   5. לגבי הצל של השוטר אפשר לראות אצל שהוא נוצר עקב אורות רכב הליווי של רבין (הוולוו השחורה שהייתה מאחורי הקדילק). אני לא אתפלא אם זה גם ההסבר לצל של יגאל עמיר.
   6. כמו שאמרתי כשאני עיינתי בחומרים של שמגר נתקלתי בעדויות השוטרים ואזרחים שעמדו על הגג והם לא מתארים שום הוראה כזאת, להפך הם מתארים מצב של חוסר בהירות בפקודות ושאנשים היו על הגג בלי הרבה מגבלות. כך שקשה לי להתייחס לטענה על מזכר אותו לא קראתי ועומד בסתירה לחומרים שכן.
   7. אני משתדל לענות על כל דבר שבו אני חושב שיש לי תשובה שתקדם את הדיון, לא תמיד יש לי ולפעמים אני מפספס דברים. אם יש משהו שלא התייחסתי אליו וזה חשוב לדעתך תגיד לי.

   • סיבכתם את העניינים…הרכב בו רבין נסע בדכ הייתה שברולט קפריס קלאסיק מתחילת שנות התשעים .תמונות הרכב שרואים בסרטון ככל הנראה אכן מליל הרצח .שמעון פרס הכריח את המאבטחים שלו להסיע אותו לבית החולים עם היוודע לו על דבר הירי והסרטון מתאר את ההמולה שהייתה כשכבר ידוע היה שרבין נורה והגעתו של פרס לבית החולים.בשנת 1995 משרד הביטחון רכש שני רכבי קדילאק פליטווד מודל 1994 משוריינים (שלימים ישמש/ו את ביבי ,ברק ושרון)על רקע האיומים על חיי ראש הממשלה ,רבין סרב לנסוע בקדילאק המשוריין אבל למיטב ידיעתי רק בערב הרצח במקרה הסכים,כל אותו הזמן שקדם הוא נהג ליסוע ברכב מסוג שברולט קפריס קלאסיק מתחילת שנות התשעים ומידי פעם בשברולט הישן יותר מאמצע שנות השמונים שבו מנחם דמתי הסיע את פרס בליל הרצח.ניתן לראות את פרס נכנס למכונית השברולט הישנה שחנתה לפני הקדילאק בליל הרצח.מדובר בשני רכבים שונים לגמרי ואכן זו הייתה טעות לשים את הסרטון הזה(הגעתו של פרס לבית החולים בשברולט ) ברקע דבריו של המאבטח גלזר שמדבר על הפינוי של רבין לבית החולים מיד לאחר הירי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s