על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי חלק ב'

בחלק הקודם עסקתי בתוצאת בדיקת הפירופרינט שנערכו ליגאל בתחנת המשטרה והראיתי שהם כלל לא בדקו סימני ירי. בחלק זה אעסוק בתוצאות בדיקת סימני הירי האמתיות שנעשו ליגאל עמיר.

בדיקת שרידי ירי מחייבות שימוש במעבדה ולכן נשלחו הן נשלחו מתחנת המשטרה למעבדה של מחלקת זיהוי פלילי. אחרי מספר ימים התקבל העדכון הבא מהמעבדה:

אלו המציגים מסמך זה כהוכחה לך שיגאל עמיר לא ירה ברבין מדגישים את השורה שאומרת שבערכה שנבדקה לא נמצאו סימני ירי על ידיו של עמיר ובמבט ראשון אכן נראה שיש להם בסיס חזק. אולם הבה ונקרא את כל המסמך בעיון:

המסמך מתחיל בציון העובדה שבמעבדה התקבלו ערכות ,ברבים, ובהן מדגמי חלקיקים, בהמשך הוא מתאר את התוצאות הראשוניות של הבדיקה שנערכה לערכה אחת בלבד. בערכה זו אכן נמצא רק חלקיק אחד בשערו ואף חלקיק על ידיו. לבסוף מציין הכותב כי חוות דעת מפורטת תשלח לאחר השלמת הבדיקות.

אז נכון שבבדיקה זו לא נמצאו שרידי ירי על ידיו של יגאל עמיר, אבל מדובר בבדיקות בתוצאות מערכה אחת בלבד. מה עם שאר הערכות?  מה הן תוצאות הבדיקה הסופיות? איפה היא חוות הדעת המפורטת שהוזכרה?

ישנם אתרים (למשל http://www.yigalamir.com) אשר עוצרים פה  ומציגים פקס זה (יחד עם בדיקת הפירופרינט) כהוכחה לכל שעמיר לא ירה. מדוע הם אינם מציגים את התוצאות הסופיות? משום כפי שמיד נראה התוצאות אינן לטובתם. הינה הן הבדיקות הסופיות:

עמוד 1:

עמוד 2:

ובכן כפי שעיניכם רואות התוצאות הסופיות מראות שעל ידיו של יגאל עמיר נמצאו שרידי ירי רבים! כלומר הוכחה חזקה ביותר לכך שיגאל עמיר כן ירה ביצחק רבין.

אז איך תומכי הקונספירציה מתמודדים עם תוצאות אלו?

חלקם כאמור פשוט מתעלמים מקיומם ואחרים פשוט עושים מה שתומכי קונספירציות נוהגים לעשות כאשר הם נתקלים בעובדת אשר סותרות את התיאוריה שלהם ואי אפשר להתעלם מהן, הם טוענים שמדובר בזיוף. ההוכחות לזיוף? זה סותר את אמונתם, מה זה לא מספיק לכם?

ובכן חלק (כמו אריה זריצקי מ"הוועדה הציבורית לחקר רצח רבין" בוידאו הזה דקה 1:45) מנסים לטעון שהערכה השנייה שבה נתגלו חלקיקים רבים הופיעה "פתאום", אולם כפי שראינו כבר בהודעת הפקס הראשונה מוזכר שבידי המשטרה יותר מערכה אחת ושההערכות התקבלו זמן קצר לאחר הרצח ושתוצאות הבדיקות המלאות יגיעו בהמשך.

מכיוון שזריצקי ואחרים מקבלים את הפקס כאמיתי הרי עליהם לקבל את העובדה שבידי המשטרה הייתה יותר מערכה אחת. אחרת מה שהם עושים הוא קבלה סלקטיבית רק של המשפטים המתאימים להם והתעלמות מאלו שלא באותו המיסמך, וזהו כמובן לא דבר ישר לעשות ללא תימוכין נוספים. אבל הם אינם מציגים שום הוכחה אחרת לזיוף.

ועדיין יהיו כאלה שישאלו איך אפשר להסביר את זה שבאחת הערכות נמצאו שרידי ירי ובשנייה לא? אני יכול לחשוב על כמה אפשרויות :

א. תקלה כלשהי בלקיחת הדגימה, לפעמים דברים כאלו.

ב. כל אחת  מהערכות נלקחה מצד אחר, כלומר אחת מיד ימין והשנייה מיד שמאל, מכיוון שיגאל עמיר ירה כשהוא אוחז את הנשק ביד אחת (ימין) הרי שרק על יד אחת היו שרידי ירי.

חשוב להדגיש שאפשרויות אלו הן רק ספוקלציות שלי ללא הוכחות וייתכן שהסיבה היא אחרת. מה שרציתי להראות כי יכול להיות הסבר הגיוני ולא קונספירטיבי לשאלה זו.

לסיכום בשני החלקים ראינו שלא רק שאין בסיס לטענה כי על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי, אלא שבבדיקות שכן נערכו נתגלו שרידי ירי רבים מה שמעיד כל גך שהוא אכן ירה ברבין כדורים חיים.

9 מחשבות על “על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי חלק ב'

 1. פינגבק: על ידיו של יגאל עמיר לא נמצאו שרידי ירי חלק ג' – אמינות הבדיקות למציאת שרידי ירי | א.א. קונספירציות

 2. נסיון יפה לנסות לתרץ את היעדר ממצאי שרידי הירי אך נסיון כושל. היות ואם היית יודע איך עורכים בדיקת ירי היית מבין שערכת השיער ערכת הידיים יד יורה ויד לא יורה נערכות בנפרד מכאן המילה "ערכות" הבדיקה מזהה 4 מרכיבים שונים ולכן הבדיקה הראשונית היא מדוייקת להפליא.
  ועכשיו הבווום
  ירי של ח"ק סרק סרק מטכר לך?
  לא משאיר עקבות ירי על היורה
  עמוד 59

  יש ללחוץ כדי לגשת אל 43632NCJRS.pdf


  מכאן תבין שהנסיון שלך לתרץ יפה אך לא מחזיק מים

  • אם היית קורא את הדוח היית רואה שנלקחו שתי ערכות מהשיער ושתי ערכות מהידיים וזה מופיע גם בפקס הראשוני. בכל מקרה גם בבדיקה הראשונית נתגלה חלקיק של אבק שריפה ואם כדורי סרק לא משאירים עקבות ירי הרי שיגאל עמיר לא ירה סרק

   • נסיון יפה לתרץ. לרוב האנשים שירו אי פעם בעבר הקרוב כדורים חיים יש סיכוי למצא עדות זניחה לחלקיקי ירי הדבר דועך דרסטית עם הזמן ולכן המצאות חלקיק בודד מעידה שלא יגאל עמיר ירה. שאילו היה יורה כדורים חיים היו מוצאים כמות מרובה של חלקיקים אלו.
    גם בבדיקה ראשונית ובעיקר בבדיקה ראשונית
    יצור הערכה הנוספת הינה נסיון טיוח שהגיע במטרה לסתור את הערכה האמינה הראשונה
    אין אפשרות לערכה אחת בסוג בדיקה זו לתת תגובה שלילית שהרי נבדקים 4 חומרים (כיום יותר) עם ריאקטנטים שונים.

   • קודם כל ברוב ארועי הירי בכלל לא מוצאים חלקיקי ירי בכמות רבה עלי ידי חשודים.
    אבל כן מצאו עליו שרידי ירי בכמות רבה.
    ומה בדיוק אתה טוען, שיגאל עמיר הדתי הלך לירות במטווח בשבת?

   • אז אתה טועה. כל מי שיורה כדורים חיים ימצאו עליו כמות גדולה של 4 חומרי היזם, אבק השריפה וחלקיקי חומר קליע. לא לפעמים אלא תמיד (כמובן לא במקרי קיצון של ירי בהוריקן). החלקיק הבודד שנמצא יכל בניגוד לירי עכשווי להימצא גם מיום שישי וחמישי מה שנקרא trace element.
    העובדה שבערכה לא נמצא שרידי ירי המתאימים לאדם שירה זה עתה.
    אבל מאד עקביים לממצאי ירי ח"ק
    ובצירוף צעקות הסרק סרק
    והסרטון שהונדס ושאין כל אפשרות לדעת מה נורה באותו סרטון
    ובשילוב עדותו של יורם רובין על התנהגותו של רבין
    הנטיה הכבדה לאין שיעור היא לטובת גירסת הסרק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s